Cinlerle Bilinçli İletişim Kurulabilir mi?

Bir önceki yazımızda tüm evrenin gerek fiziksel gerek metafizik boyutta birbiriyle bilinçsiz iletişim halinde olduğundan bahsetmiştik. Şİmdi konuyu biraz daha özelleştirip “cinlerle bilinçli iletişim” konusunu işleyelim.

Defalarca vurguladığımız gibi cinler tam metafizik değil, yarı metafiziki canlılardır. Örneğin melekler fiziki yapıdan amamen uzak nurani varlıklar iken cinler saydam fiziki maddelerle bütünleşmiş ışınsal enerjik varlıklardır. Bir cam içine yüklenmiş elektronlar olarak da varsayabiliriz. Dolayısıyla iletişim noktasında meleklere göre biraz daha kolay varlıklar diyebiliriz. (www.suleymanasaf.com)

Bu kolaylık sözü bizi aldatmasın. Çünkü insan beynine bağlı olan duyuların otomatik çalışma şekli fiziksel varlıkları algılamak ve tepki vermek üzere yaratılmıştır. Fakat sistemin gerisinde yapılacak oynamalarla yarı metafiziksel ve tam metafiziksel varlıklarla da iletişim mümkündür. Yani kodlarla biraz oynamak ve otomatikten alıp manuele geçmek gerekir. Bu da aslında çok tehlikelidir ve işi bilmiyorsanız felaketlere sebep olabilir. Bir daha otomatik sisteme geçemeyebilirsiniz. O sebeple bu tür kodlama ayarlarının mutlaka uzman biri eşliğinde yapılması gerekir. Yoksa kitaplarda yazan riyazatlar, mendeller, formüllerle çalışırsanız, konuda uzman da değilseniz ve cinler de bunun farkına varırsa… Allah korusun… (www.suleymanasaf.com)

Metafizik varlıklarla iletişime geçmenin en sağlıklı yolu kendimizdeki metafizik boyutu aktif etmektir. Zira insan sadece fiziksel evrenin değil aynı zamanda metafizik alemin de prototipidir. Bizde beyin, kalp, organ ve damarların dışında metafiziksel olarak akıl, ruh ve nefiste vardır. Yani bir bedende iki boyut bir arada var edilmiş ve varlıklarını sürdürmektedir. Tıpkı fiziksel bedenimizde olduğu gibi metafiziksel bedenimiz olan ruhumuzun da gözleri, kulakları, hisleri vardır.İnsan gayre ederse bunları da aktif hale getirebilir. Haramlardan sakınmak, helalleri ve ibadetleri yerine getirmek metafizik bünyemizi beslemek ve gelişirmek için vardır. (www.suleymanasaf.com)

Peki yeterli mi?

Elbette hayır. Aslolan fiziksel sistemimizle metafiziki sistemimizi entegre etmek, yani bütünleştirmektir. Bu bütünleşmeyi sağladığımız zaman, sağlıklı bir şekilde tüm alemlerle bilinçli ve sağlıklı olarak iletişim kurabiliriz. Bilim ve ilahiyat, ilahiyatta şeriat ve tasavvuf, tasavvufta ilim ve hakikat birleşimi sağlanabilirse tam ve sağlıklı bütünleşmeye ulaşabiliriz. (www.suleymanasaf.com)

Buraya kadar bahsettiklerimiz sağlıklı iletişimin yol ve şartıydı. Bir de bunun tehlikeli olan kısmı vardır. O da metafiziksel kodlarımızla yasak ve yanlış formüllerle oynamaktır. Eğer metafiziksel bedenimiz olan ruhumuzu yeterince beslememiş, hatta yanlış beslemeyle (haramlarla) yıpratmışsak, ve buna rağmen metafizik alemle bağlantı kurmaya çalışmışsak o zaman muhatabımız süfli varlıklar, fiziksel dengesizlikler ve metafiziksel problemler başlayabilir. (www.suleymanasaf.com)

İlla da ben buna rağmen iletişim kurmak istiyorum diyorsanız o zaman size tavsiyemiz bir uzamanın refakatinde bu tür çalışmaları yapmanızdır. Onun telkın ve öğretilerine dikkat etmeli, dur dediği yerde durmalı, ve iletişim kurduğunuz varlıkların ulvi mi süfli mi olduğunu kontrol ettirmelisiniz. (www.suleymanasaf.com)

Share Button

Cinlerle Bilinçli İletişim Kurulabilir mi?” hakkında 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir