Cinlerle İletişim Münkün mü?

İletişim ses, görüntü, temas yada his yoluyla ekileşimde bulunmak demektir. Bu noktada aslında evrende var olan her şey birbiriyle biliçli yada bilinçsiz olarak iletişim halindedir. Çünkü kainattaki (evrendeki) tüm varlıklar aralarındaki bu iletişim ve etkileşim sayesinde oluşan dengeyle varlıklarını sürdürmektedir. (www.suleymanasaf.com) Evrenin çok uzak, hatta bilimsel olarak milyarlarca ışık yılı uzaklıktaki bir bölgesinde bulunan galaksilerin manyetik dengesi bizim galaksimizi, hatta bizzat bizi etkilemektedir. Orada bozulacak yada oluşacak bir denge belki yıllar sonra galaksimizi, dünyamızı, hatta bizi etkileyecektir.

Bunu daha da basit bir tarzda anlatalım.

İnsanın tüm kainatın prototipi olarak yaratıldığını daha önceki yazılarımızda da belirtmiştik. Buna göre aşağıdan yukarıya doğru ayaklarımızın altı dünyayı, kafamızın içi ise Arşı Âlâ’yı temsil eder. Bacak ve gövdemiz 7 kat semanın prototipidir. İç organlarımızın galaksileri temsil etiğini varsayarsak damarlarımız tüm evrendeki iletişim ağını, kanımız ise dengeyi sembolize eder.

Diyelimki kara ciğerimizde bir rahatsızlık var. Bu hemen ve direk olarak diğer organlarımıza zarar vermez. Ancak ciğerde oluşan hastalığın ne olduğu ve şiddetine bağlı olarak zamanla tüm vücudumuzu etkiler. Yani tüm beden karaciğerle iletişim halindedir. Sonrasında tüm bedeni saran hastalık (eğer tedavi edilmez ve iyileşmezse) ölüme sebep olur. İşte evrendeki kıyamet de aynen böyle oluşacaktır (Allahu A’lem ma sıtka)

Özetle anlatmaya çalıştığımız etkileşime dayalı bu iletişime “bilinçsiz iletişim” diyoruz. Birde 5 duyumuzla karşılıklı olarak ve bilinçli bir şekilde kurduğumuz etkileşim vardır ki buna “bilinçli iletişim” denir.

Bizler cinler de dahil olmak üzere tüm varlıklarla zaten bilinçsiz iletişim halindeyiz. Asıl merak edilen bizim onlarla bilinçli ve karşılıklı olarak ileişim kurup kuramayacağmız konusudur.

Aslında onlar bizlerle bilinçli olarak iletişim içindedirler. Yani bizi görür, duya, bize dokunur ve hatta zarar verebilirler. Peki biz onları görüp duyabilir ve karşılık konuşabilirmiyiz?

Devamı bir sonraki yazımızda….

Share Button

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir