Kimler Cinleri Görebilir ve Duyabilir?

Cinleri görmek ve duymak için gerekli olan şey bizde gizli tutulan metafizik iletişim kanallarının açılmasıdır. Bunun iki yolu vardır. Birincisi milyonda bir görülen kendiliğinden açılan metafizik iletişim kanallarıdır. Diğeri ise herkesin yapabileceği belirli çalışmalarla bu kanalları açmaktır.

Kendiliğinden açılması ya doğuştan olur, ya ağır bir metafizik tasallut geçirmekle (hastalık yoluyla) olur yada başka bir şey için yapılan çalışmalar sırasında tesadüfen olur.

Doğuştan olanlar da ya genetiktir, yada anne karnında iken anneye veya fetusa cinlerin musallat olması sebebiyle, yani yine hastalık sebebiyle olur.

Çalışmalar da iki türlüdür. Ya süfli (şeytani) olur yada ulvi(rahmani). Kitaplarda yazılı olan riyazat, mendel, hüddam vb çalışmaların tamamına yakını görünüşte ulvi olsa da aslında sonuç itibariyle süfli çalışmalardır. Mutlaka bir rehber eşliğinde yapılmalı, gelen veya görülen varlıkların ulvi mi süfli mi olduğu kontrol ettirilmelidir.

Ulvi çalışma yolu ise tasavvufi terakkiyle (maneviyatın ve ruhun güçlendirilmesi yolu ile) yapılan çalışmalardır. Burada dikkat edilecek husus mürşit (rehber) olarak seçilen kişinin gerçekten mürşit olmasıdır. Yoksa bunun sonucunda da Allah korusun ciddi tehlikeler vardır.

Ulvi ve süfli yolun dışında bir de doğal çalışmalar vardır. Bu çalışmalarda ilahiyat (dini formüller), maji (şeytani büyü yolları) veya kadim inançların formülleri yoktur. Amaç yalnızca beden ve ruhun arındırılıp boyular arası iletişim kurmaktır. Bunda da rehber eşliğinde olmazsa süfli varlıkların gelmesi mümkündür.

Hangi yolla olursa olsun cinlerle iletişim kurmayı amaçlayan kişinin mutlaka bir rehberi olması gerekir. Bu rehberin cinler alemine vakıf olması, insanların metafizik yönlerini bilmesi ve görmesi gerekir. Bunun için rehber ya maneviyat ehli bir veli, yada ilim ehli bir alim olmalıdır. Her iki durumda da metafizik alemde söz sahibi olmalıdır. Gerektiği zaman kişiye ve cinlere müdahele edebilmeli, olası problemlerin önüne geçebilmeli, ve oluşmuş problemleri çözebilmelidir. Aksi durumda bu işe heves etmiş kişinin hem kendisi tedavi edilemez metafizik rahatsızlıklara yakalanır, hemde bu işten ailesi bile zarar görebilir.

Share Button

Kimler Cinleri Görebilir ve Duyabilir?” hakkında 2 yorum

    • Bunu uzman olanların dışında anlamak neredeyse imkansızdır. Çünkü kendilerini gizlemek için kelimei şehadet okuyup, namaz kılıp, kuran bile okurlar. Hatta kişiyle beraber ibadete bile katılırlar. Ta ki insanın zayıf anını yakalayana kadar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir